Olej kokosowy do włosów, czyli tańszy zamiennik oleju arganowego

Wiele słyszy się o właściwościach oleju kokosowego do włosów, ale niewiele osób wie dokładnie, do czego można go wykorzystać. Jeśli zastanawiamy się nad kupnem oleju kokosowego, warto wcześniej rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego, czy olej kokosowy może być zamiennikiem oleju arganowego, do którego bardzo często jest porównywany.

Kwestia składu

Nie ma co ukrywać, że składy oleju kokosowego i arganowego są bardzo podobne. Olej kokosowy zawiera bardzo wiele kwasów tłuszczowych niezbędnych do prawidłowego odżywienia włosów, wiele witamin (szczególnie tych z grupy B), kompleks minerałów i inne składniki odżywcze, które są równie istotne w pielęgnacji. Takie samo bogactwo składników znajdziemy w oleju arganowym, a więc nie ma wielkiej różnicy między nimi w tej kwestii.

Kwestia działania

Tutaj też nie ma wielkiego zaskoczenia, bo działanie oleju kokosowego jest tak samo kompleksowe jak w przypadku marokańskiego płynnego złota. Olej kokosowy zastosowany na włosy sprawia, że zostają dogłębnie nawilżone, zregenerowane, odżywione, a ich struktura odbudowana. Zastanawiając się jaki olej do włosów wybrać, warto mieć w pamięci, że zarówno olej arganowy i olej kokosowy przynoszą te same efekty – błyszczące, miękkie i mocne włosy.

Kwestia dostępności

O ile dotychczas w porównaniu oba oleje plasowały się na takim samym poziomie, o tyle dostępność oleju kokosowego jest o wiele lepsza. Luksusowy marokański olej arganowy jest ciężko dostępny, a na rynku jest wiele jego podróbek. Dużo łatwiej dostać jego zamiennik, bo nie trzeba długo zastanawiać się, gdzie kupić olej kokosowy – dostaniemy go na aukcjach internetowych, w sklepach stacjonarnych lub w aptece, gdzie olej kokosowy będzie najlepszej jakości.

Kwestia ceny

Tutaj znowu ukłon należy się zdecydowanie olejowi kokosowemu. Olej arganowy, ze względu na trudną dostępność, ochronę drzew arganowych i cały proces produkcji, jest bardzo drogim produktem. Korzystna cena oleju kokosowego przyjemnie zaskakuje, bo naprawdę duże opakowanie kupimy nawet za kilkanaście złotych. Nie warto przepłacać.