Dlaczego warto kupić olej kokosowy do włosów?

Olej z owoców palmy kokosowej jest składnikiem cenionym od wieków w rejonach okołorównikowych, gdzie jest najpopularniejszy. Dopiero od niedawna zaczął zdobywać popularność na świecie. Opinie na temat oleju kokosowego są podzielone – jedni uważają go za skuteczny, tańszy odpowiednik oleju arganowego, natomiast inni nie są przekonani co do cennych właściwości oleju kokosowego.

W poniższym artykule opowiemy nieco o właściwościach oleju kokosowego, ponieważ niewiele osób ma świadomość tego, jak wiele pozytywnych właściwości ma. Jaki olej kokosowy wybrać, aby był skuteczny? Dlaczego warto wybrać olej z kokosa? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Naturalny

Olej pozyskiwany z palmy kokosowej to niedocenione źródło kwasów tłuszczowych. Jest naturalnym produktem do pielęgnacji i produkcji kosmetyków organicznych. W szczególności wart uwagi jest olej kokosowy tłoczony na zimno i nierafinowany, ponieważ zachowuje najwięcej właściwości świeżego kokosa. Pielęgnacja włosów w zgodzie z naturą przynosi najwięcej korzyści.

Bezpieczny

Wiele kobiet zastanawia się, czy olej kokosowy jest bezpieczny. Tak, a związane jest to oczywiście z tym, że zimnotłoczony olej kokosowy to czysty produkt pochodzenia roślinnego, który nie zawiera szkodliwych związków chemicznych, konserwantów lub składników dodatkowych. Olej kokosowy można stosować na wiele sposobów, także na skórze i włosach wrażliwych.

Łatwo dostępny

W przeciwieństwie do cennego i trudno dostępnego oleju arganowego, nie ma tak wielu problemów z tym, gdzie kupić nierafinowany olej kokosowy. Z łatwością dostaniemy go w sklepach internetowych lub na aukcjach w sieci. Warto też odwiedzić sklepy specjalistyczne, ponieważ kupując olej kokosowy w aptece możemy mieć pewność, że jest przebadany i atestowany.

Niedrogi

Wbrew pozorom olej do włosów nie musi być produktem drogim. Cena za olej kokosowy nie jest tak wygórowana jak w przypadku innych, egzotycznych olejków, a mimo tego jest on porównywalnie wartościowy. Nie warto przepłacać, jeśli wiemy, że cena oleju kokosowego jest niższa niż innego oleju o takich samych lub gorszych właściwościach.

Ceniony

Skuteczność oleju kokosowego potwierdzają setki kobiet. Opinie o oleju kokosowym na forach internetowych – mimo że podzielone – w przeważającej większości to pozytywy. Kobiety polecają stosowanie oleju kokosowego na włosy. Argumentem za może być też fakt, że jeśli olej kokosowy na włosach się nie sprawdzi, zawsze można zużyć go w inny sposób.