Nie daj się nabrać, czyli gdzie kupić olej kokosowy?

Popularność oleju kokosowego zimnotłoczonego wzrasta z roku na rok. Bardzo dobre właściwości, konkurencyjna cena, niezwykle bogaty skład, przyjemna konsystencja, bardzo ładny zapach, kompleksowe działanie – czego chcieć więcej? Oczywiście dobrej jakości, a tej można być pewnym tylko kupując olej kokosowy w odpowiednim miejscu. Podpowiadamy, jak się do tego zabrać.

Po pierwsze – sprawdź, gdzie kupić olej kokosowy

Poszukiwania dobrej jakości produktu do olejowania włosów powinno się zawsze zacząć od rzetelnego spisu tego, gdzie kupić olej np. kokosowy. Przede wszystkim znajdziemy go w sklepach spożywczych lub ze zdrową żywnością, ale tam będzie raczej ten rafinowany przeznaczony do spożycia. Po nierafinowany olej kokosowy tłoczony na zimno (taki będzie najlepszy dla włosów) warto pójść do sklepu farmaceutycznego. Olej kokosowy w aptece będzie na pewno dobrej jakości, jednak nie w każdej aptece się go znajdzie. Najrozsądniejsze wydaje się kupowanie oleju kokosowego w sieci, a to z kilku powodów – duży wybór miejsc i dostawców, niższe ceny na portalach aukcyjnych, możliwość przejrzenia opinii internautów na temat oleju kokosowego sprzedawanego przez konkretny sklep.

Po drugie – zbierz opinie o oleju kokosowym

Borykasz się z problemem wyboru miejsca, w którym najlepiej kupić olej kokosowy. Boisz się oszustwa, a więc spędzasz jeszcze więcej godzin na poszukiwaniu produktu o najlepszej jakości. Zapominasz tylko o jednym – bardzo ważne są opinie o oleju kokosowym, bo dzięki nim dowiesz się nie tylko o tym, jaki olej wybrać, ale także, gdzie najlepiej będzie go kupić. Nie musisz uczyć się na własnych błędach, bo internetowe fora pełne są porad. Kobiety stosujące olejowanie włosów chętnie podpowiedzą, gdzie kupić olej kokosowy najtaniej i wymienią sprawdzone miejsca na zakupy. Ostrzegą również przed nieuczciwymi sprzedawcami.

Po trzecie – porównaj ceny oleju kokosowego

Mając tę obszerną wiedzę na temat miejsc, w których można kupić olej kokosowy, można wziąć pod uwagę cenę. Za olej kokosowy nie powinnyśmy zapłacić dużo, bo jest to jeden z popularniejszych i łatwiej dostępnych produktów roślinnych. Mimo wszystko cena oleju kokosowego do włosów, czyli nierafinowanego i tłoczonego na zimno, może być wyższa od ceny oleju kokosowego przeznaczonego do spożycia. To zrozumiałe, bo nierafinowany olej z kokosa ma lepsze właściwości.